مدارک مورد نیاز پذیرش

آخرین ویرایش 1398/04/31


برای اینکه بتوانید در رشته مورد نظر در دانشگاه دلخواه خود وارد شوید نیازمند تهیه مدارک زیر و سپس ارائه آنها به دانشگاه هستید:

در مقطع ارشد به زبان انگلیسی:

1 - ترجمۀ مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
2- ترجمه ریز نمرات مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
3 - کپی صفحه اول پاسپورت یا ترجمه شناسنامه
4 - مدرک زبان انگلیسی بین المللی
5 - رزومه
6 - انگیزه نامه
7 - دو توصیه نامه

رزومه یا CV برگه ای است که در آن شما به طور خلاصه خود را معرفی میکنید. در ابتدای رزومه، اطلاعات فردی اعم از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد را حتما درج نمایید. اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی شما اعم از مدارک تحصیلی قبلی، نام دانشگاه، معدل و رشته میبایست حتما درج گردد. اگر دارای سابقه کاری میباشید حتما آنرا در رزومه خود وارد نمایید و یا اگر دارای مدارک فنی و تخصصی جداگانه میباشید اطلاعات مربوط به آنها را نیز وارد نمایید. برای مثال اگر رشته تحصیلی شما معماری است و دوره طراحی با برنامه اتوکد را گذراندید میتوانید مدرک پایان دوره را در این بخش وارد نمایید.

انگیزه نامه یا SOP نامه ای است که آنرا خطاب به دانشگاه مورد نظر خود مینویسید و در آن دلایل خود را از انتخاب این دانشگاه، رشته و غیره توضیح میدهید. در این نامه شما میتوانید توانایی های خود را بیان نمایید و بر روی آنها تاکید کنید و در حقیقت کمیسیون ارزیاب را قانع نمایید که شما را به عنوان دانشجوی این دانشگاه برگزینند.

یکی از مدارک مهم دیگر توصیه‌نامه از استادان دانشگاه است. از آنجا که ممکن است استادها سر موقع توصیه‌نامه آنلاین را پر نکنند و یا فرم توصیه‌نامه کاغذی را به موقع برای ارسال به شما تحویل ندهند زمان مناسبی برای اینکار در نظر بگیرید و حتما حداقل یک ماه قبل از تاریخی که می‌خواهید اپلیکیشن را کامل نمایید و مدارک را برای دانشگاه بفرستید برای گرفتن توصیه‌نامه‌ها اقدام نمایید.

جهت مشاوره و کسب اطلاع از نحوه اخذ پذیرش و روادید با شماره پایین صفحه تماس بگیرید.