کتابهای آموزش زبان ایتالیایی

Nuovo Espresso 1, 2, 3

این کتابها در حال حاضر به عنوان روش تدریس در مدرسه ایتالیایی تهران بکار میرود و منبع اصلی یادگیری زبان ایتالیایی برای شرکت در امتحان سفارت ایتالیا (مدرسه ایتالیایی تهران) و اخذ ویزای تحصیلی میباشند. این کتابها را میتوانید در تهران از کتاب فروشی های میدان انقلاب یا برخی از شهر کتابها تهیه کنید.
نام انتشارات اصلی این کتابها در ایتالیا "آلما ادیتزیونی" میباشد. یک عدد DVD به همراه این کتابها فروخته میشود که در آن تعدادی فایل ویدئویی برای آشنایی بیشتر با انواع مکالمات با توجه به گرامر هر درس تهیه شده است که دیدنشان به زبان آموزان توصیه میشود. این کتابها سطوح A1, A2, B1 را پوشش میدهند و یادگیری هر سه کتاب برای قبولی در آزمون لازم است.
جهت آموزش آنلاین و گام به گام کتاب اسپرسو 1 اینجا را کلیک کنید.
فایل متن قسمتهای شنیداری کتاب اسپرسو 2 را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

Progetto italiano 1, 2, 3

کتاب پروجتّو ایتالیانو یک منبع خوب و استاندارد برای یادگیری زبان ایتالیایی است. جلد اول این کتاب سطوح A1 و A2 را پوشش می دهد. به طور کلی زبان ساده تری نسبت به کتاب اسپرسو دارد و سرعت دیالوگ ها نیز نسبت به کتاب اسپرسو کمتر است. همچنین متنهای این کتاب موضوعات جالب و اجتماعی را شامل میشود.

Qui Italia 1, 2

این کتابها شامل دو جلد میشود که قبلا در مدرسه ایتالیایی تهران به عنوان متد تدریس استفاده میشد.

La lingua italiana per stranieri

این کتاب نسبتا قدیمی است و بیشتر در دانشگاهها به عنوان متد تدریس برای دانشجویان استفاده میشد. به علت قدیمی بودن این کتاب تصاویر آن سیاه و سفید میباشند و چندان جذاب نمیباشند. اما از لحاظ  گرامری کتاب کاملی میباشد. نویسند ی این کتاب آقای "کاتِرین کاتِرینوف" میباشد.

Grammatica pratica della lingua italiana

این کتاب همانطور که از اسم آن مشخص است برای یادگیری گرامر زبان ایتالیایی مفید است.

La Rete