آلفا تست

آلفا تست (Alpha Test) چیست ؟
آلفا تست نام یک انتشارات در ایتالیا است که کتابهایی را جهت آمادگی شرکت در آزمون های ورودی رشته هایی که دارای ظرفیت محدود میباشند تدوین کرده است. این کتابها عموما شامل 3 جلد میشوند که شامل مباحث آموزشی و نمونه سوال میباشند.
آزمونهای ورودی دانشگاه ها معمولا در ماه سپتامبر در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می گردد و داوطلبها میبایست امتیاز قبولی برای ورود در رشته های مختلف تحصیلی را کسب نمایند. البته دانشجویان خارجی دارای ظرفیت جداگانه ای در دانشگاه ها میباشند و نمیبایست با دانشجویان ایتالیایی رقابت کنند. آزمون های ورودی دارای 60 سوال و به صورت تستی چهار جوابی میباشند و دارای نمره منفی نیز میباشد.
مطالعه کتابهای آلفا تست تقریبا برای همه ی رشته های مقطع کارشناسی توصیه میشود ولی برای رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و حرفه های مربوط به علوم پزشکی ضروروی است. داوطلبین عزیز برای تهیه این کتابها میتوانند به مدرسه ایتالیایی تهران مراجعه کنند.

آزمون ورودی پزشکی

Test تعداد سوال بخش
Logica e cultura general 22 1- فرهنگ عمومی و منطق
Biologia 18 2- زیست شناسی
Chimica 12 3- شیمی
Fisica e matematica 8 4- ریاضی و فیزیک

برای کسب اطلاع در مورد آزمون آیمت اینجا را کلیک کنید.

آزمون ورودی معماری

Test تعداد سوال بخش
Logica e cultura general   1- فرهنگ عمومی و منطق
Storia   2- تاریخ معماری و هنر
Disegno e rappresentazione   3- طراحی
Fisica e matematica   4- ریاضی و فیزیک

پرسش و پاسخ

1- آزمون آلفا تست چگونه است؟
آزمونه آلفا تست کاملاً جدّيه، سخته و قبول شدن در رشته هایی که تعداد خيلی محدودی دانشجو ميگيرند خيلی سختر از ساليان پيش شده. آزمون آلفا تست یک آزمون فرماليته نيست ، آزمونی شبیه کنکور سراسری در ایران است.

2- منبع آلفا تست چیست؟
این کتابها را میتوانید از مدرسه ایتالیایی در تهران تهیه نمایید. اصل این کتابها توسط یک انتشارات در ایتالیا به نام آلفا تست تهیه شده اند. کتابها عموما شامل سه کتاب میباشند. یکی شامل توضيح درس ( درسی که ايتاليایها ها در دوران مدرسه خوانده اند) ميباشد، کتاب دیگر شامل نمونه سوالات و تست های آزمون ورودی سالهاي گذشته است. اين سوال ها به شما کمک خوهد کرد که با نحوه اين آزمون آشنا شوید، اما دقت داشته باشید که عینا این سوالات در آزمون سال بعد تکرار نخواهند شد.

3- اگر آلفا تست قبول نشویم چی ميشه؟
در صورتی که آلفا تست قبول نشوید شما را از ايتاليا بيرون نمیکنند. خيالتون راحت! ولی براي مدت 2 تا 3 هفته ایی شما را معلق نگه میدارند تا معلوم شود کدام رشته ها جای خالی داره و شما بتوانید در آن رشته ها ثبت نام کنيد، چون وقتی جواب آزمون آلفا تست منتشر میشود، از وقت ثبت نام در رشته های ديگه گذشته...

4-چه رشته ایی معرفی میشوند ؟
انتظار نداشته باشيد که رشته انتخابی يا رشته ایی از زير مجموعه اش را به شما معرفی کنند. رشته ایی را معرفی میکنند که جا داشته باشه .

5- اگه رشته ایی که معرفی میکنند را دوست نداشته باشيم چی میشود؟
در اين صورت شما دو راه داريد:

تا زمانی که ويزای شما معتبر است میتوانید در ايتاليا بمانید اما وقتی روادید شما تمام شد بايد به ايران برگرديد، نمیتوانید بدون ثبت نام دانشگاه در ایتالیا اقامت داشته باشید.  اما میتوانید در  آکادمی های خصوصی يا دولتی ثبت نام کنيد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمونهای برگزار شده میتوانید به سایت آلفا تست مراجعه نمایید.