Untitled 1
 

مدرک زبان

آخرین ویرایش 1396/11/29

بدون شک اولین قدم برای تحصیل در یک کشور خارجی دانستن یک زبان خارجی است . از این رو دانشجو میبایست به سطحی از زبان دست یابد که بتوان با آن وارد دانشگاه شد. تصمیم مهم دیگر برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا این است که به چه زبانی در ایتالیا تحصیل نمایند زیرا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تعدادی از دانشگاه های ایتالیا وجود دارد.

در زیر به انواع مدارک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در ایتالیا که توسط کنسولگری ایتالیا به رسمیت شناخته میشود میپردازیم. دانشجویانی که مایل به تحصیل در ایتالیا هستند میبایست ابتدا مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی را در ایران اخذ نمایند تا مجاز به دریافت ویزای تحصیلی گردند.

مدارک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت ایتالیا:

IELTS 6.0
TOEFL-IBT 78
TOLIMO 600

دانشجویانی که مایل به تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی میباشند میبایست پس از اخذ مدرک زبان انگلیسی، با داشتن سایر مدارک جهت اخذ روادید به کنسولگری ایتالیا مراجعه نمایند.

مدارک زبان ایتالیایی مورد تایید سفارت ایتالیا:

CILS - B1
CELI - B1

آزمون CILS توسط دانشگاه siena طراحی شده و برگزار میگردد. مدرسۀ ايتاليايی«پيترو دلّا واله » که زیر نظر کنسولگری ایتالیا در تهران فعال است مسئول برگزاری آزمون زبان ایتالیایی CILS در تهران میباشد و دانشجویان پس از قبولی در این آزمون مجاز به تحصیل در ایتالیا هستند. دانشجويان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی، پس از قبولی در آزمون زبان ایتالیایی در مدرسۀ ايتاليايی«پيترو دلّا واله »، می بايست انتخاب رشتۀ خود را به این مدرسه که مسئول تحويل مدارک و انتقال آن ها به کنسولگری سفارت ايتاليا در تهران می باشد، تحويل دهند. کنسولگری به نوبۀ خود موظف به بررسی مدارک، تأييد و ارئۀ آن ها به دانشگاه منتخب دانشجو می باشد. دانشجويان متقاضی شرکت در دورۀ کارشناسی ارشد موظفند خود نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نموده و مدارک خود را در تاريخ اعلام شده به مدرسۀ ايتاليايی، «پيترو دلا واله»، تحويل دهند .

 

آزمون زبان دیگری به نام CELI نیز توسط دانشگاه perugia طراحی شده که از نظر کنسولگری ایتالیا معتبر شناخته میشود. در حال حاظر این آزمون در تهران توسط مجتمع فنی تهران و در اصفهان در موسسه سخن سرایان برگزار میشود.

 

سطح زبان

 روشی استاندارد در اتحادیه اروپا برای ارزشیابی توانایی افراد در یک زبان خارجی تعریف شده است که در این روش، سطوح ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) تعریف شده اند که بعنوان معیار مراکز آموزشی جهت تعیین سطح زبان آموزان مورد استفاده قرار می گیرند. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد.
آزمون CILS در مدرسه ایتالیایی تهران در سطح B1 برگزار میشود.

 
 
 


آموزش زبان ایتالیایی و مشاوره تحصیل در ایتالیا
 0939 297 2608