Untitled 1

آزمون سفارت ایتالیا (استرنی)

آخرین ویرایش 1396/12/03

همه ساله سفارت ایتالیا در ایران آزمون زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت.
به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا (استرنی) میرساند که این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. مرجع آموزشی در مدرسه ایتالیایی تهران کتابهای اسپرسو میباشند که شامل سه جلد هستند.

آزمون چیلز
CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

از سال 2015 نهاد برگزار کننده ی آزمون سفارت ایتالیا به دانشگاه سیه نا (Siena) سپرده شده است و آزمونی بر اساس فرمت این دانشگاه با نام چیلز (CILS) برگزار میشود. این آزمون دارای 100 نمره میباشد که به 5 مهارت 20 نمره ای  تقسیم میشود و برای قبولی در این آزمون میبایست از هر مهارت حداقل نمره ی 11 را کسب کرد، یعنی حداقل نمره ی قبولی در آزمون 55 میباشد.
آزمون استرنی در سطح B1 از طرف دانشگاه SIENA در تاریخ های آذر ماه 96 برگزار شد و ثبت نام آن از طریق این سایت انجام گردید. هزینه آزمون مبلغ 600.000 تومان میباشد.

Ascolto بخش شنیداری 1
Comprensione della lettura بخش خواندن یا درک مطلب 2
Analisi delle strutture di comunicazione بخش گرامر 3
Produzione scritta بخش نوشتاری (دیکته) 4
Produzione orale بخش مکالمه 5

دانلود آزمون برگزار شده در سطح B1 در سال 2016
دانلود نتایج آزمون استرنی
مجموعه کامل 6سطح از آزمونهای برگزار شده توسط دانشگاه Siena به همراه فایلهای صوتی و متن بخش شنیداری موجود میباشد، جهت خرید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

گواهی چیلز

آزمون چلی
CELI - Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana 

آزمون چلی که توسط دانشگاه پروجا طراحی و برگزار میشود نیز از آزمون های رسمی و معتبر بین المللی زبان ایتالیایی است. در حال حاظر مجتمع فنی تهران و موسسه سخن سرایان در اصفهان نماینده برگزاری این آزمون هستند.

 


آموزش زبان ایتالیایی و مشاوره تحصیل در ایتالیا
 0939 297 2608