Untitled 1

آزمون سفارت ایتالیا (استرنی)
همه ساله سفارت ایتالیا در ایران امتحان زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت.

به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا (استرنی) میرساند که این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. مرجع آموزشی در مدرسه ایتالیایی تهران کتابهای اسپرسو میباشند که شامل سه جلد هستند. در زیر میتوانید نمونه سوالات آزمون برگزار شده در سال 2011 در مدرسه ایتالیایی تهران را دانلود نمایید.

فایل صوتی بخش دوم فایل صوتی بخش اول سوالات کتبی

CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

از سال 2015 نهاد برگزار کننده ی آزمون به دانشگاه سیه نا (Siena) سپرده شده است و آزمونی بر اساس فرمت این دانشگاه با نام چیلز (CILS) برگزار میشود. این آزمون دارای 100 نمره میباشد که به 5 مهارت 20 نمره ای  تقسیم میشود و برای قبولی در این آزمون میبایست از هر مهارت حداقل نمره ی 11 را کسب کرد، یعنی حداقل نمره ی قبولی در آزمون 55 میباشد.

آزمون استرنی در سطح B1 از طرف دانشگاه SIENA در تاریخ های 12 و 13 آذر ماه 95 برگزار شد و ثبت نام آنلاین آن از تاریخ 14 شهریور تا تاریخ 15 مهرماه 95 از طریق این سایت انجام گردید. هزینه آزمون مبلغ 600.000 تومان میباشد.

Ascolto بخش شنیداری 1
Comprensione della lettura بخش خواندن یا درک مطلب 2
Analisi delle strutture di comunicazione بخش گرامر 3
Produzione scritta بخش نوشتاری (دیکته) 4
Produzione orale بخش مکالمه 5

Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)
روشی استاندارد در اتحادیه اروپا برای ارزشیابی توانایی افراد در یک زبان خارجی میباشد. در این روش، سطوح ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) تعریف شده اند که بعنوان معیار مراکز آموزشی جهت تعیین سطح زبان آموزان و آموزش زبان مورد استفاده قرار می گیرند. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد.
آزمون CILS در مدرسه ایتالیایی تهران در سطح B1 برگزار میشود.
دانلود آزمون برگزار شده در سطح B1 در سال 2016
مجموعه کامل 6سطح از آزمونهای برگزار شده توسط دانشگاه سیه نا به همراه فایلهای صوتی و متن بخش شنیداری، به همراه نمونه سوالات شفاهی از طریق این وبسایت قابل خریداری است. برای خرید کافیست مبلغ 20.000 تومان به این شماره حساب واریز نمایید تا لینک دانلود در اختیارتان قرار گیرد.
 
نتایج آزمون استرنیwww.linguaitaliana.ir 
اطلاعات تماس