Untitled 1

آزمونهای زبان ایتالیایی
CILS , CELI

آخرین ویرایش 1397/08/01

همه ساله سفارت ایتالیا در ایران آزمون زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت. آزمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا (استرنی) میرساند که این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. مرجع آموزشی در مدرسه ایتالیایی تهران کتابهای اسپرسو میباشند که شامل سه جلد هستند.

آزمون چیلز
CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

آزمون CILS توسط دانشگاه siena طراحی شده و برگزار میگردد. مدرسۀ ايتاليايی«پيترو دلّا واله » که زیر نظر کنسولگری ایتالیا در تهران فعال است مسئول برگزاری آزمون زبان ایتالیایی CILS در تهران میباشد و دانشجویان پس از قبولی در این آزمون مجاز به تحصیل در ایتالیا هستند. دانشجويان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی، پس از قبولی در آزمون زبان ایتالیایی در مدرسۀ ايتاليايی«پيترو دلّا واله »، می بايست انتخاب رشتۀ خود را به این مدرسه که مسئول تحويل مدارک و انتقال آن ها به کنسولگری سفارت ايتاليا در تهران می باشد، تحويل دهند. کنسولگری به نوبۀ خود موظف به بررسی مدارک، تأييد و ارئۀ آن ها به دانشگاه منتخب دانشجو می باشد. دانشجويان متقاضی شرکت در دورۀ کارشناسی ارشد موظفند خود نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نموده و مدارک خود را در تاريخ اعلام شده به مدرسۀ ايتاليايی، «پيترو دلا واله»، تحويل دهند .

ساختار آزمون چیلز

این آزمون دارای 100 نمره میباشد که به 5 مهارت 20 نمره ای  تقسیم میشود و برای قبولی در این آزمون میبایست از هر مهارت حداقل نمره ی 11 را کسب کرد، یعنی حداقل نمره ی قبولی در آزمون 55 میباشد.
آزمون استرنی در سطح B2 از طرف دانشگاه SIENA در معمولا در آذر ماه برگزار میشود و ثبت نام آن از طریق این سایت انجام میگردد. هزینه آزمون مبلغ 600.000 تومان میباشد.

Ascolto بخش شنیداری 1
Comprensione della lettura بخش خواندن یا درک مطلب 2
Analisi delle strutture di comunicazione بخش گرامر 3
Produzione scritta بخش نوشتاری (دیکته) 4
Produzione orale بخش مکالمه 5

دانلود آزمون برگزار شده در سطح B1 در سال 2016
دانلود نتایج آزمون استرنی
مجموعه کامل 6سطح از آزمونهای برگزار شده توسط دانشگاه Siena به همراه فایلهای صوتی و متن بخش شنیداری موجود میباشد، جهت خرید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

گواهی چیلز

آزمون چلی
CELI - Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana 

آزمون چلی از آزمون های رسمی و معتبر بین المللی زبان ایتالیایی است. آزمون CELI نیز توسط دانشگاه پروجا طراحی شده که از نظر کنسولگری ایتالیا معتبر شناخته میشود. در حال حاظر این آزمون در تهران توسط مجتمع فنی تهران و در اصفهان در موسسه سخن سرایان برگزار میشود.

مدارک زبان ایتالیایی مورد تایید سفارت ایتالیا:

CILS - B2
CELI - B2

سطح زبان

روشی استاندارد در اتحادیه اروپا برای ارزشیابی توانایی افراد در یک زبان خارجی تعریف شده است که در این روش، سطوح ششگانه A1-A2-B1-B2-C1-C2 تعریف شده اند که بعنوان معیار مراکز آموزشی جهت تعیین سطح زبان آموزان مورد استفاده قرار می گیرند. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد.
آزمون CILS در مدرسه ایتالیایی تهران در سطح B2 برگزار میشود.

 


آموزش زبان ایتالیایی و مشاوره تحصیل در ایتالیا
 0939 297 2608