Untitled 1

کمک هزینه
DSU

DSU یا Diritto allo Studio Universitario به معنی حق تحصیل دانشگاهی، یک کمک هزینه است که در هر استان توسط دولت ایتالیا به دانشجویان پرداخت میشود. مبلغ آن 5000 یورو میباشد و به افرادی تعلق میگیرد که ثابت کنند از لحاظ مالی کم درآمد هستند.

مدارک مورد نیاز:

1- ترجمه فیش حقوقی پدر یا هر شخصی که دانشجو تحت کفالت او می باشد. (مربوط به سال میلادی قبل)
2- ترجمه رسمی شناسنامه فردی که دانشجو تحت کفالت او می باشد.
3- ترجمه رسمی اقرارنامه محضری که درآن نشان دهد که خواهر و برادر و مادر شما کار نمی کنند. (مربوط به سال میلادی جاری)
4- ترجمه اجاره نامه محضری ( اجاره نامه باید از سال میلادی قبل به مدت 2 سال نوشته شود.)
* برای برخی شهرها گواهی یورویی از بانک مرکزی نیاز میباشد.

 
ISEE (Indicatore della Situazione Economica Equivalente)
به معنی مدرک بیانگر وضعیت اقتصادی شما است. برای تهیه این مدرک باید به دفاتر CAAF مراجعه نمایید.
 
CAAF (Centro Autorizzato di Assistenza Fiscale)
به معنی مرکز قانونی برای حمایت مالی میباشد که دفتر هایی در شهرهای مختلف ایتالیا هستند که شبیه تامین اجتماعی ما هستند که برای معلولین بازنشسته ها و کم درآمدها خدماتی مانند مسکن، خوراک و کمک هزینه تحصیلی و وام تحصیلی ارائه میدهد و این خدمات بر اساس درآمد و وضعیت جسمی و اجتماعی تعیین میگردد.
در برخی شهرها دانشجویان میبایست پس از پر کردن فرم آنلاین شرکت در بورسیه، مدارک کاغذی خود را به این دفاتر برده و برگه ی ISEE را دریافت نماییند.
 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کردن در بورس:


1⃣فیش حقوقی :

یکی از مدارک خواسته شده فیش حقوقی میباشد که باید کسی که ادعای سرپرستی میکند فیش حقوقی را تهیه کند.

✅ کسانی که در سازمان های دولتی یا شرکت های خصوصی کار میکنند ، به قسمت مربوطه رفته و خواستار فیش حقوقی میشوند.

✅ کسانی که شغل آزاد دارند باید به اتحادیه صنف مربوطه مراجعه کرده و فیش حقوقی را تهیه فرمایند.


🔴نکته:
فیش حقوقی که تهیه میشود باید مربوط به یکسال قبل باشد بر فرض مثال کسانی که میخواهند برای سال ۲۰۱۶ اقدام کنند باید فیش حقوقی یکی از ماه های سال ۲۰۱۵ را تهیه فرمایند.2⃣اجاره نامه :

کسانی که میخواهند اجاره نامه تهیه کنند با مالک به محضر تشریف برده و اجاره ای دال بر اجاره نشینی تهیه میکنند همچنین اجاره نامه هم بهتر است مربوط به سال قبل و به اعتبار 2 تا 3 سال باشد.
کسانی که اجاره نشین نیستند و متراژ خانه بالایی ندارند میتوانند سند خانه خور را هم ترجمه کرده و به جای اجاره نامه ارائه بدهند، سازمان بورس مدرکی از شما میخواهد که وضعیت اسکانتان معلوم باشد که این میتواند اجاره نامه یا سند خانه.3⃣اقرار نامه:

اقرار نامه یک نوشته ای است که سرپرست خانواده با مراجعه به محضر اقرار میکند که اینجانب فلان کس با این مشخصات دارای این تعداد فرزند و همسر بوده که هر کدام از فرزندانم دانشجو یا مشغول فلان کار بوده و همسرم خانه دار یا شاغل میباشد که سرپرستی و کلیه هزینه های اعضای خانواده بر عهده این جانب میباشد.4⃣شناسنامه سرپرست خانوار:

بعد از اینکه همه اینها رو تهیه کردین برای فیش حقوقی و اجاره نامه نیاز به گواهی یورویی دارین که باید فیش حقوقی و اجاره نامه را به "بانک مرکزی " به آدرس تهران-بلوار میرداماد-بانک مرکزی مراجعه کرده و گواهی یورویی مربوط به هر کدام را بگیرید.


🔴شما باید یک نکته را در نظر بگیرید بعضی از استانها نیاز به گواهی یورویی ندارند و خود سازمان بورس کانورتور ریال به یورو را دارند پس برای اونهایی که نیاز ندارند تهیه این مورد نیاز نیست.

⚠️ بانک مرکزی از مرداد سال 94 گواهی یورویی رو تنها قیمت یورو در سالی که میخواهید را میزند.

◽️بعد از آماده کردن کلیه مدارکی که بالا گفته شد همه مدارک را به دارالترجمه فرستاده و ترجمه ایتالیایی با مهر دادگستری و وزارت خارجه میشوند.

◽️بعد از اینکه ترجمه ها آماده شد برای تائید مدارک به سفارت مراجعه کرده و به تائید مدارک اقدام میکنید .سفارت در قبال تائید مدارک برای هر صفحه مبلغی را به یورو از شما میگیرد که بهتر است حتما یورو همراهتان باشد.


🔴نکته: بعضی دانشگاه ها نیازی به تائیدیه سفارت ندارند.

.

 

www.linguaitaliana.ir 
اطلاعات تماس