این سایت توسط مهندس هومن فیروزمند دانش آموخته معماری از دانشگاه ساپینزا شهر رم در سال 2011 با هدف کمک به زبان آموزان و علاقمندان به زبان ایتالیایی و متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا تاسیس شده.

از آنجایی که زبان ایتالیایی از جمله زبانهای نادر محسوب میشود و منابع آموزشی در این زمینه کمیاب تر است با ترجمه و آموزش آنلاین کتابهای اسپرسو و قراردادن آنها بر روی این وب سایت سعی شده تا فرصتی برابر برای تمام علاقمندان به این زبان فراهم گردد.

با توجه به اینکه در سالهای اخیر رفته رفته بر تعداد رشته های انگلیسی زبان در دانشگاه های ایتالیا افزوده شده، تلاش نمودیم با گرداوری اطلاعاتی به روز در زمینه دانشگاه ها و رشته های ارئه شده، در این خصوص نیز به علاقمندان تحصیل در ایتالیا یاری رسانیم. همچنین با همکاری با تعدادی از موسسات مورد تایید وزارت علوم در ایران امکان ارائه خدمات مشاوره و اعزام دانشجو فراهم شده.

امید است که مطالب این سایت در ارتقای سطح زبان ایتالیایی و کسب اطلاع در مورد سیستم آموزشی ایتالیا و شناخت دانشگاه ها و ظرفیت های تحصیلی در این کشور مفید باشد. برای طراحی این سایت اصول سادگی و کاربردی در نظر گرفته شده، تا شما عزیزان بتوانید به سرعت به  اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را درباره این سایت در قسمت "اطلاعات تماس" ارائه کنید.